Medikal Ozon Uygulaması

MEDÄ°KAL OZON TEDAVÄ°SÄ°

En saf O2 ve saf ozondan oluşan karışma Medikal Ozon denir. Bu karışım oran olarak %0.5 ozon ™.5 Oksijen ile %5 ozon • oksijenden oluşan konsantrasyon aralığında mikrogram/ml olarak ifade edilir. Yapılacak tedaviye göre 1-100 mikrogram/ml konsantrasyonda ozon+oksijen karışımı medikal ozon olarak tedavide kullanılır.

MEDÄ°KAL OZON TEDAVÄ°SÄ°NÄ°N ÖZELLÄ°KLERÄ° VE ETKÄ°SÄ°

Medikal ozon bakteri ve mantar öldürücü, virüs çoğalmasını önleyici özelliği ile enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda, bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılır. Kan dolaşımını arttırma yeteneği sayesinde, dolaşımla ilgili bozuklukların tedavisinde, organik fonksiyonların yeniden canlanmasında etkilidir.

Düşük dozlarda kullanıldığında, vücudun direncini arttırır, bağışıklık sistemini harekete geçirir.

Ozon tedavisi vücutta hastalıklara yol açan mikroorganizmaları ve toksinleri yok ederek vücudun arınmasına yardımcı olur. Ozonun kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin metabolizma aktivasyonu etkisi ile iş hayatındaki stres, yoğun çalışma temposu, zihinsel ve bedensel kronik yorgunluk ozon (O3) tedavisine çok iyi yanıt verir.

Ozon tedavisinin uygulama alanı çok geniştir. Herhangi bir şikayeti olmayan kişiler de ozon alabilirler. Bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden ve hücrelerin oksijenlenmesini artırdığından dolayı yaşlanmayı geciktirir ve kişileri hastalıklara karşı güçlü kılar. Bu nedenle hiçbir sağlık sorunu olmayan kişilere de 10-15 seans (bir kür) ozon almaları önerilebilir.

Deri Hastalıkları

Ozonun mantar ve bakterileri öldürme özelliği uzun yıllar boyunca içme suyunun arıtılması için kullanılmıştır. Ozon mantar ve bakteriler neden olduğu deri enfeksiyonları ozonla yok edilebilir.

Ozon uygulaması daha temiz daha yumuşak ve yenilenmiş bir cilt sağlar. Ter kokularını önler. Bölgesel kan dolaşımını arttırır. Kan. lenf ve deri hücrelerine nüfus eden ozon sayesinde dokuların iyileşmesi ve kendini yenilemesi hızlanır. Sedef hastalığı, Atopik dermatit inatçı mantar enfeksiyonları, akneler, saç dökülme (alopesi, pelade) gibi çeşitli cilt hastalıkları ozon tedavisinden oldukça yarar görmektedir.